ZDROWIE W NASZEJ ŚWIETLICY

Szkoła Promująca Zdrowie.

Nasza szkoła od wielu lat podejmuje działania promujące zdrowie i bezpieczeństwo. Dążymy, aby cała społeczność podejmowała działania dla poprawy własnego samopoczucia i zdrowia, uczyła się jak zdrowiej i lepiej żyć. W związku z tym rozpoczęliśmy starania o przyłączenie naszej szkoły do grona Szkół Promujących Zdrowie. W chwili obecnej rozpoczęliśmy okres przygotowawczy, który trwa od roku do trzech lat. Edukacja zdrowotna od wielu lat jest również istotnym elementem pracy naszej świetlicy. Co roku podejmujemy szereg działań związanych z promocją zdrowia mających na celu: propagowanie zdrowego odżywiania, promowanie aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców do współpracy, polegającej na podejmowaniu rozmaitych działań na rzecz Szkoły Promującej Zdrowie. Wszelkie pomysły oraz propozycje prosimy zgłaszać, a my z ogromną chęcią, wdrożymy je wspólnie w naszej świetlicy.

Szkoła Promująca Zdrowie
Nadrzędnym celem Szkoły Promującej Zdrowie jest zdrowy styl życia społeczności lokalnej, tzn. pracowników i uczniów.

 

Na podstawie zebranych informacji oraz analizy ankiet określiliśmy cele, które zgodnie z założeniami Szkoły Promującej Zdrowie mają za zadanie poprawić klimat społeczny szkoły, który wpływa na dobre samopoczucie i sprzyja zdrowiu.

W gazetce ABC ŚWIETLICY redaktor Zosia Wójcik uczennica klasy 3c będzie redagowała stronę poświęconą realizacji zadań w ramach Szkoły Promującej Zdrowie