Konkurs „Wielkanocne zagadki”

11 marca w świetlicy szkolnej odbył się konkurs sportowo – wiedzowy pt. „Wielkanocne zagadki”. Konkurs składał się z 5 etapów, które należało przejść aby wygrać zawody.

Pierwszy etap był skupiony na części wiedzowej. Zadaniem dzieci było znalezienie jak największej ilości zagadek schowanych w świetlicy szkolnej oraz ich odpowiednie rozwiązanie. 10 osób, które jak najszybciej i poprawnie wykonały zadania przechodziły do etapu 2.

Drugi etap był poświęcony zadaniom sportowym, w którym dzieci musiały m.in. skoczyć jak największą ilość razy na skakance, rzucać do celu, odbijać piłeczkę na paletce jak najwięcej razy, czy poprawne wykonywanie przysiadów.

W trzeciej części na dzieci czekała wielkanocna wykreślanka. Kto z uczniów znalazł 12 wielkanocnych zagadnień automatycznie przechodził to ostatniej sportowej konkurencji, która wyłaniała finałową 4.

Ostatnia sportowa część w dużej mierze opierała się na współpracy koleżeńskiej. Uczniowie w parach musieli jak najszybciej pokonać różnego typu tory m.in. bieg po buty, bieg kraba z czołganiem.

W finale dzieci musiały wykazać się znajomością wielkanocnych zagadnień rozwiązując krzyżówkę. Pytania nawiązywały m.in. do trwającego postu, wielkanocnych posiłków czy święconki. Rywalizacja była tak zacięta, że nie odbyło się bez dogrywki bez której nie byłybyśmy w stanie wyłonić 2 i 3 miejsca. Dwójka uczniów w dogrywce musiała znaleźć 6 różnic w wielkanocnym obrazku.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Tymon Kołodziej, kl. 2E

II miejsce: Tymon Radziwoń, kl 2B

III miejsce: Veniamin Sinekov, kl. 2E

Serdecznie gratulujemy!