PROJEKT EDUKACYJNY – „Emocja”

„Emocja” – to międzynarodowy projekt edukacyjny, który wspiera rozwój emocjonalny i społeczny dzieci. Głównym założeniem projektu jest pokazanie dzieciom, że każdy z nas jest inny. Cele projektu to: kształtowanie postaw społecznych takich jak akceptacja, tolerancja, szacunek, rozbudzanie wiary w siebie i własne możliwości. Projekt składa się z 5 modułów: Kreatywność, Wyobraźnia, Moc słów, Równość i Oswajanie strachu.

Kreatywność to 1 moduł Projektu Edukacyjnego „Emocja”, który realizujemy w naszej świetlicy z klasami drugimi. Chciałybyśmy zachęcić pozostałe dzieci do wykonania ciekawych zadań z projektu i nie tylko. Poniżej nasze propozycje:

Dlaczego warto rozwijać kreatywność?

Świat, w którym żyjemy, stawia przed nami coraz więcej wyzwań. W radzeniu sobie z problemami i nowymi sytuacjami pomaga nam… kreatywność.

  1. Obejrzyj bajke o małej dziewczynce

https://www.youtube.com/watch?v=rETI9cQxNgQ

Kreatywność to tworzenie, więc Twoim zadaniem jest stworzenie pracy pt. „Kropka”.

Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia i to co masz… w domu.

Zdjęcia miło widziane;) – zdjęcia prosimy wysłać na adres superswietlicasp18@interia.pl

  1. Kolejną propozycją na czas wolny jest zabawa z aplikacją Quiver, w której „ożywiamy” swoje obrazki.

Link do aplikacji: https://quivervision.com/

Należy pobrać aplikację na tablet, czy telefon i stworzyć kropkę w 3D, po wydrukowaniu i zeskanowaniu obrazka.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi pracami – zdjęcia prosimy wysłać na adres superswietlicasp18@interia.pl

  1. List do siebie – Zabawa nie tylko rozwija wyobraźnię, ale także stanowi pamiątkę na przyszłość i ćwiczy precyzję wypowiadania się oraz styl pisarski. Na czym dokładnie polega zabawa? Na tym, by napisać list do siebie jako do osoby dorosłej. Dziecko pisze z własnej perspektywy – może opisać, jak się czuje, jaki ma pokój, jakie są jego ulubione zabawki, jakie zapachy i smaki lubi najbardziej. Może opisać swoje relacje z rodzicami i rodzeństwem, opisać bieżące sprawy, najlepszych przyjaciół ze szkoły, napisać, o czym marzy i kim chce zostać w przyszłości. W życiu dorosłym na podstawie listu będzie można zweryfikować, które z marzeń udało się zrealizować.
  1. Gra „Kości Emocji”, dzięki której nauczysz się rozpoznawać emocje i je wyrażać .Gra do pobrania tutaj w pliku pdf.
  1. Zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnego kalendarza adwentowego z różnymi kreatywnymi zadaniami, które pomogą Wam w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia i urozmaica czas spędzany w domu.

Kalendarz do pobrania tutaj w pliku pdf.

Pozdrawiamy

pani Dorota i pani Magda😊