Warsztaty plastyczne dla dzieci ze świetlicy Zespołu Szkół Muzycznych w Zielonej Górze

W zeszłym tygodniu, świetlicowe kółko plastyczne „Plastyczne Łapki” zorganizowało dla dzieci ze świetlicy Zespołu Szkół Muzycznych w Zielonej Górze, warsztaty plastyczne podczas których wspólnie wykonały wiosenną pracę plastyczną.

Praca była podzielona na kilka etapów: na początku dziewczynki miały za zadanie stworzyć tło, na którym finalnie powstał obraz. Następnie wykonały ramkę, którą udekorowały włóczką oraz motylami. Na zajęciach dziewczynki pracowały z użyciem m.in suchych pasteli, włóczek czy patyczków laryngologicznych.

Podczas wizyty w naszej świetlicy dziewczynki razem z Panią Anią zostały oprowadzone po szkole przez naszą Panią kierownik – także Panią Anię 😉 Na zajęciach panowała super atmosfera a uczennice z Zespołu Szkół Muzycznych opowiedziały nam na jakich instrumentach grają. Wszyscy byli pełni podziwu z jakimi instrumentami muszą na co dzień zmagać się dziewczynki😉Nie zabrakło także poczęstunku oraz świetnej atmosfery.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i wspólną pracę. Mamy nadzieję, że nasza współpraca na tym się nie skończy!

 

Wizyta przedszkolaków

Dziś naszą świetlicę odwiedziły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 22, grupa Ekoludków. Maluchy zwiedziły naszą szkołę, odwiedziły gabinet dyrektora,  a także bibliotekę, salę gimnastyczną oraz gabinet pani pielęgniarki.

W świetlicy wykonały wiosenną pracę plastyczną oraz poznały moc Magicznego Dywanu, po czym zostały uhonorowane odznaką „Świetliczaka”. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty i już nie mogą się doczekać kiedy zostaną uczniami naszej szkoły! 🙂

Świetlicowe kółko plastyczne „Plastyczne łapki”

Od października w świetlicy szkolnej klas I – III odbywają się warsztaty w ramach kółka plastycznego pt. „Plastyczne Łapki”.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas I – III. Podczas zajęć dzieci wykonują różnego rodzaju prace plastyczne nawiązane do danej poru roku, aktualnego święta lub zainteresowań dzieci. Warsztaty przyczyniają się do rozwoju wszechstronności dzieci, umożliwiają im kontakt z bogactwem tworzywa, różnorodnością form i kształtów. Dają możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień podopiecznych. Realizowane ćwiczenia pomagają kształtować cechy dziecka, m.in.: wyobraźnię, poczucie estetyki, kreatywność, cierpliwość czy sprawność manualną.

Na naszych zajęciach zawsze tworzymy piękne prace, oprócz tego jest wesoło i zabawnie, a zobaczyć to można w galerii poniżej 🙂

 

Zakończenie innowacji pedagogicznej „Odkrywanie oczywistości w przyrodzie”

Od II semestru roku szkolnego 2023/2024 klasa 2C brała udział w zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej „Odkrywanie oczywistości w przyrodzie”.

Warsztaty były organizowane już w tamtym roku szkolnym i trwały do lutego bieżącego roku. Zajęcia były tak podzielone ze względu na harmonogram związany z porami roku. Organizatorki innowacji zorganizowały warsztaty, w taki sposób, aby dzieci mogły przyswoić wiedzę i dowiedzieć się ciekawych rzeczy odnośnie danej pory roku (wiosna, lato, jesień, zima).

Podczas realizacji innowacji dzieci brały udział w takich zajęciach jak warsztaty plastyczne, zajęcia w terenie, obserwacje, pogadanki, zajęcia praktyczne jak np. sadzenie różnorodnych ziół.

Innowacja miała na celu zachęcenie uczniów do samodzielnej i ciekawej przygody, jaką jest  odkrywanie przyrody. Stworzyła okazję do częstego przebywania na łonie natury. Pokazała w jaki sposób możemy wykorzystać dary natury do tworzenia kreatywnych prac czy doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy do fotorelacji z przebiegu innowacji.

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu „Rusz głową”

26 lutego w świetlicy szkolnej odbył się konkurs logiczny pt. „Rusz głową”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 2 i 3. Zawody były podzielone na 3 etapy, zaczynając od pierwszego – najłatwiejszego i kończąc na etapie trzecim – najtrudniejszym. Kto z uczniów wykonał zadanie ostatnie najszybciej, ten zwyciężył.

Zadaniem dzieci było umieszczenie przy każdym domku zbiornika z gazem ogrzewającym domek. Domki ze zbiornikami musiały być połączone kreską w górę, w dół, w lewo lub w prawo. Pola ze zbiornikami natomiast nie mogły się stykać ani bokiem ani rogiem. Podczas konkursu dzieci naprawdę musiały się mocno skupić i uruchomić mózgi.

Zwyciężczyni konkursu zostawiła konkurencję daleko w tyle i rozwiązała wszystkie etapy w niemożliwie szybkim czasie! 🙂

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz tym którzy odważyli się wziąć udział w konkursie, ponieważ nie było to łatwe zadanie. 🙂

 

I miejsce Kaja Kożuchowska kl. 3C

II miejsce Jan Malinowski kl. 2D

III  miejsceMarcelina Piotrowska kl. 2C

IV miejsce Julia Maciejewska kl. 2C

Wyróżnienia: Aleksander Wróbel kl. 2 C, Hanna Kuzioła kl. 2 C